„ZVERIMEX a JÁ“, nový projekt a nová služba pro vás chovatele již nyní

Český svaz chovatelů a firma Ergotep realizují společnou myšlenku v podobě projektu, který nese název ZVERIMEX a JÁ. Jaká je hlavní vize tohoto projektu, co zákazníkům nabídne nebo v čem bude jeho unikátnost? O tom si přečtete v dnešním rozhovoru s předsedou ČSCH Mgr. Ondřejem Matoušem a s obchodním zástupcem Ergotepu Bc. Tomášem Baťou.

loga

Můžete nám říci něco o sobě a o vaší pozici?

p. Matouš: Od svých 7 let se věnuji chovu drobných zvířat. Původně jsem začínal s králíky (české straky, tříslovíci a stříbřití žlutí), následovala drůbež (holokrčky a zdrobnělé vyandotky, maransky a nyní í i stříbrné vlašky). V 16 letech jsem však pořídil první holuby giganty a ty se stali součástí mého dosavadního chovatelského života. Od svých 18 let se věnuji komunální politice, což se zřejmě odrazilo i v zájmu o politiku vnitrosvazovou. Vykonával jsem funkci předsedy ZO ČSCH v Milovicích, jednatele okresní organizace a klubu chovatelů gigantů, místopředsedu ÚOK CHH a nyní i předsedu ÚVV ČSCH.

p. Baťa: Vystudoval jsem Ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze. Do firmy Ergotep jsem nastoupil v prosinci minulého roku na novou pozici obchodního zástupce přímo pro projekt ZVERIMEX a JÁ. K tomuto projektu mám velice blízko, jelikož jsem vyrůstal na rodinné farmě. Ke zvířatům mám velice blízký vztah. Chováme drůbež, králíky a kromě toho máme krávy a ovce, takže na farmářský život jsem zvyklý. Na základě těchto zkušeností, které jsem za tu dobu nasbíral v kombinaci s obchodními i komunikačními dovednostmi jsem nastoupil na toto místo.

kralik

Čím se ČSCH a Ergotep zabývají?

p. Matouš: Český svaz chovatelů je zájmový spolek sdružující chovatele drobných zvířat. Hlavním mottem chovatelů je: „PRO KRÁSU A UŽITEK“, což si myslím, že dokonale vystihuje naši hlavní činnost. Nedílnou součástí jsou i zájmové chovy koček, exotického ptactva, morčat a ostatních hlodavců, exotických zvířat, ale i práce s dětmi a mládeží.

p. Baťa: Firma Ergotep je na trhu 19 let a v tomto projektu zajišťuje své standardní služby jako je nákup zboží, skladování, kompletace a rozesílání zásilek s potřebným klientským servisem včetně zasílání požadovaného objemu zboží a služeb koncových zákazníků, chovatelům. V řeči čísel to znamená, že ročně odešleme přes půl milionu objednávek, převezeme 983 tun zboží a vyřídíme 10 175 telefonických dotazů. Danou činností podpoříme hospodaření a rozvoj ČSCH. A vy společně s námi můžete být součástí.

Jak vznikla spolupráce mezi firmou Ergotep a ČSCH na vzniku tohoto projektu?

p. Matouš: Při mé kandidatuře na předsedu ČSCH jsem zmínil, že náš spolek musí být moderní servisní organizací pro své členy. Každý chovatel musí vědět, proč je výhodné být členem ČSCH. Projekt ZVERIMEX a JÁ je jedním ze střípků v mozaice moderní organizace a mé vize. Pro vznik takového projektu je však zapotřebí zajistit silného partnera s praxí nejen v on-line marketingu, ale i zapáleného chovatele, kterým je Bc. Petr Herynek, předseda družstva Ergotep. Hned po první schůzce bylo jasné, že naše spolupráce bude oboustranně prospěšná a projekt dostal zelenou.

Jakou úlohu máte v projektu?

p. Matouš: Úloha Českého svazu chovatelů je v tomto projektu zásadní. Sdružujeme více než 14 000 chovatelů, kteří nyní nakupují za mnohdy nevýhodných podmínek nejen krmiva, ale i chovatelské potřeby. Podstata celého projektu je být nejen u cenotvorby produktů, ale i zapojení chovatelů do obsahu e-shopu. Přes odborné komise jsme připravili základní obsah produktů, který budeme aktualizovat dle potřeb chovatelů. V budoucnu se může kdokoliv obrátit na UOK s návrhem, že někde v zahraničí ví o produktu, který není na našem trhu a byl by o něj zájem. Uděláme všechno proto, aby tento produkt byl co nejdříve zařazen do naší nabídky.

p. Baťa: Naše úloha je především obchodní a inovativní. Realizovat projekt distribuce krmiv ČSCH, prodávat žádané potřeby chovatelům (např. zn. MIFUMA, Energys, KAMPOL, Univit, ProBioBed, Benefeed) a do budoucna zajistit výrobu a distribuci kroužků pro drůbež. Dále zasílání zboží včetně krmiv v běžných požadovaných objemech pro samotného chovatele či skupinu chovatelů. V kooperaci s ČSCH vytváříme obchodní podmínky (výběr, cena a kvalita), realizujeme skladování, kompletace objednávek, distribuci objednávek chovatelům vlastní či externí dopravou. Do projektu vstupujeme již nyní a to z důvodu potřeby chovatelů, kteří volali po zefektivnění procesu objednávaného objemu zboží. V praxi to fungovalo, že minimální hodnota objednávky krmiv byla jedna tuna, ale to se s námi mění. Celý proces zrychlujeme, usnadňujeme a přizpůsobujeme chovatelům tak, že dnes mohou objednat i 25 kg balení.

holubi

Pro koho je daný projekt určen?

p. Baťa: Pro všechny chovatelé, kteří hledají odbornost, konkurenční cenu a kvalitu na jednom místě, ale také samozřejmě pro širokou veřejnost, kde si z bohaté nabídky sortimentu vyberou to, co potřebují pro své mazlíčky či chovy. Členové ČSCH se mohou těšit na výhody projektu, v plánu jsou klientské služby, zvýhodnění, soutěže, dárky, oblečení v brandu ČSCH, potřeby pro organizaci výstav, odborná literatura, atd.

Kdy se startují dané aktivity?

p. Baťa: Právě teď a tady. Distribuujeme krmiva značky ČSCH BOCUS. Již nyní si můžete objednat tato krmiva pomocí formuláře, který odešlete na požadovanou adresu nebo mě kontaktujte telefonicky či napište e-mail a objednávku vyřešíme spolu. On-linové řešení projektu startuje od dubna 2022.

Jaké výhody budou mít členové ČSCH?

p. Matouš: Jak jsem již uvedl, ZVERIMEX a JÁ je tvořen pro členy ČSCH, kteří budou mít možnost získat nejen výhody při nákupu, ale každým nákupem budou tvořit zisk pro celou organizaci. Odměny či výhody se budou uplatňovat na základě čísla členského průkazu.

slepice

Jaký sortiment budete nabízet?

p. Baťa: Již nyní startuje distribuce krmiv ČSCH značky Bocus. Produkty k samotnému chovu, který je na základě odbornosti Českého svazu chovatelů rozdělen na jednotlivé sekce zvířat, ať už jde o králíky, holuby, drůbež, kočky, ptactvo, hlodavce atd. Ke každému druhu zvířete budou přiděleny příslušné sortimenty. Následovně chovatel nalezne pomůcky a oblečení pro snadnější a komfortnější práci. Dále i odbornou literaturu, ale také například poháry, diplomy a reklamní předměty.

Budete nabízet i své produkty?

p. Matouš: V jednání je převzetí celé distribuce ČSCH včetně výroby nánožních kroužků s tím, že kroužky nebudeme nuceni objednávat s tak velkým předstihem, jako je tomu nyní.

Co bude váš největší úspěch a jaké jsou plány do budoucna?

p. Matouš: Spokojení chovatelé, kteří zjistí, že být členem Českého svazu chovatelů je nejen čest, ale už se to i vyplatí.

p. Baťa: Podpora projektu od chovatelů, rozvoj svazu chovatelů a úspěšný prodej. Teď je nejdůležitější úspěšný start, tedy samotné spuštění projektu a postupné odesílání prvních objednávek, které již vyřizujeme. Buď osobně, nebo přes zmiňovaný formulář. Plánujeme účast na výstavách a otevření první kamenné prodejny ZVERIMEX a JÁ.