Výstava v Lysé n. L.

Tradiční CV Chovatel má v Lysé…

Tým ZVERIMEX a JÁ zamířil v pátek 17. 11. a v sobotu 18. 11 2023 na celostátní výstavu drobného zvířectva CV Chovatel na Výstaviště Lysá nad Labem. K vidění byly bodované expozice králíků, holubů, drůbeže a morčat; doprovodné expozice pro děti; Mistrovství republiky v chovu drobného zvířectva a ukázkové expozice exotického ptactva a zpěvných kanárů.

Členové Českého svazu chovatelů přivezli na Výstaviště do Lysé nad Labem více než 7 tisíc králíků, holubů, drůbeže, exotického ptactva, morčat, potkanů, ježků a plazů. Za podpory ZVERIMEX a JÁ měli členové ČSCH; vystavovatelé snížené vstupné i klecné a děti i studenti s platným členským průkazem ČSCH měli vstup zdarma. Rádi jsme se s vámi potkali v POINTU ZVERIMEX a JÁ společném s ČSCH, kde jsme přestavovali výhodnou podporu pro ZO a OO ČSCH mimo jiné při zajišťování výstav nebo v prodejním stánku ZVERIMEX a JÁ, kde jste nakupovali krmiva za prima cenu nebo vybírali z kolekce reklamních předmětů ČSCH.

Více než polovinu vystavených zvířat bylo možné i zakoupit. Chovatelé a další zájemci si tak měli možnost pořídit si přírůstky do svých chovů a nabídla se i šance pro nové začínající chovatele. Nejen pro ně byli na místě přítomní odborníci, kteří ochotně poradili s výběrem vhodného plemene, podělili se o rady týkající se péče o zvířata a poskytli informace o veterinární prevenci.

Výstava drobného zvířectva se těšila obrovskému zájmu široké veřejnosti a dětskému nadšení z bezprostředního kontaktu, skutečně ze vzdálenosti několika centimetrů.