PROBIOBED Ochranná probiotická podestýlka PLUS 550 l / 15 kg

Tip Top
Značka: PROBIOBED
369 Kč / ks 305 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

Dopřejte svým domácím mazlíčkům i hospodářským zvířatům krásně voňavé vysušené hobliny ze smrkového dřeva obohacené o probiotickou kulturu ProBioSORB.   Hoblinová podestýlka ProBioBED PLUS nabízí mimo již dobře známých výhod smrkových...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dopřejte svým domácím mazlíčkům i hospodářským zvířatům krásně voňavé vysušené hobliny ze smrkového dřeva obohacené o probiotickou kulturu ProBioSORB.   Hoblinová podestýlka ProBioBED PLUS nabízí mimo již dobře známých výhod smrkových hoblin (savost, bezprašnost, skladovatelnost, sterilita) i zcela nové a naprosto unikátní funkcionality.

Společně s předními odborníky na probiotika se nám podařilo vybrat odolné a pro zvířata přirozené kmeny laktobacilů. Ty byly zpracovány tak, aby byly schopny v podestýlce dlouhodobě přežít a následně byly aktivovány kontaktem se zvířetem a začaly pracovat. A jak laktobacily ve skutečnosti fungují? Při výrobě a skladování jsou neaktivní. Tělesnou teplotou jsou aktivovány a začínají plnit svoji funkci, tedy soutěžit o "životní prostor" s patogenními organizmy. Tyto přátelské bakterie jsou v podstatě na každé části těla. Chrání pokožku, končetiny a jsou součástí trávícího traktu. Proto v případě, že je narušena přirozená rovnováha bakterií u zvířat po nemoci nebo žijí v náročném vnějším prostředí, je vhodné probiotické stelivo použít. Popišme si například situaci, kdy se u zvířete v odchovně objeví infekce. Nejprve bude nutné nasadit léčiva, konvenční veterinární přípravky a zvíře vyléčit. Současně je důležité vše důkladně vydezinfikovat. Tímto úkonem jsou zlikvidovány všechny organizmy jak ty patogenní, tak ty přátelské. Pak záleží na mnoha faktorech, zdali se podaří obnovit přirozené zdravé prostředí nebo opět zvítězí infekce. V případě, že použijeme podestýlku s probiotikem, cíleně zvýšíme množství přátelských bakterií, které ihned po jejich aktivaci začínají s obnovou přirozeného prostředí v odchovně a u zvířat samotných a snižují riziko rozšíření nákazy. Hobliny s laktobacily nejsou léčivem a nikdy tuto funkci plnit neměly. Mají podpůrnou funkci v situacích, kdy je chované zvíře oslabené nebo prodělalo nějakou nemoc, nebo kdy jiné vnější vlivy negativně ovlivňují životní rovnováhu zvířat. Součástí ProBioSORB složky je prebiotikum, které podporuje růst nebo aktivitu laktobacilů. Je do sterilních hoblin přidáváno před procesem finálního balení. Laktobacilová buňka aktivována tělesným kontaktem zvířete ihned nachází prebiotickou složku a využívá ji ke zvýšení vlastní aktivity. Poštovné za jeden kus nabízíme od 79 Kč po celém území ČR.  

ÚČINKY AKTIVNÍ LÁTKY ProBioSORB V HOBLINOVÉ PODESTÝLCE Omezuje množení patogenních mikroorganismů ve stáji. Omezuje rizika vzniku nebo šíření infekce ve stáji. Podporuje zažívání, zdraví střev a imunitu. Snižuje vznik dermatitid a kožních zánětů. Snižuje rizika zánětů a infekcí kopyt, paznehtů a drápů chovaných zvířat. Snižuje zápach podestýlky inhibicí rozkladu močoviny.  

TECHNICKÁ DATA STELIVA: Vlhkost steliva je max. do 12 %. Celkový objem podestýlky po rozbalení je minimálně 550 l. Hmotnost balíku je 15 kg. Rozměr balení je 80 x 40 x 30 cm. Hrubost (výška) hoblin je do 1,2 mm. Obsahuje min 1,15 miliardy živých ochranných probiotických bakterií CFU (colony forming unit). Hobliny se skladují v suchu.  

NEJVĚTŠÍ PŘEDNOSTI HOBLINOVÉ PODESTÝLKY JSOU: Úspora místa při skladování (550 l hoblin je slisováno do kvádru menšího než 0,1 m3). Jednoduchá manipulace (hmotnost balíku podestýlky je 15 kg). Nízká vlhkost steliva (nepřesahuje 12 %). Vysterilizována (sterilizace probíhá při teplotách 200 - 250 °C). Zpracována je pouze kvalitní smrková kulatina. Minimální prašnost a maximální šetrnost k dýchacímu traktu zvířat. Struktura, délka a síla  hoblin vytváří pružnou vrstvu a chrání končetiny a pokožku zvířat při pohybu i odpočinku.

POKYNY K MANIPULACI A POUŽITÍ PROBIOTICKÉ PODESTÝLKY: Probiotika se aktivují kontaktem se zvířetem, lidskou pokožkou nebo teplotami nad 30 °C. Při manipulaci se nedotýkejte podestýlky, kterou nebudete ihned používat. Pokropení podestýlky ve stáji nemá negativní vliv na aktivitu probiotické kultury. V případě, že nebudete okamžitě používat celé balení podestýlky, část obsahu odsypte nebo použíjte čistou lopatku popřípadě rukavice k odebrání potřebného množství. Zbývající část pytle následně zabalte a utěsněte. Kontaktem "aktivovanou" podestýlku lze použít bez ztráty probiotického účinku v následujících 7 dnech. Skladujte v suchu při teplotách 5° - 28 °C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmiva
Hmotnost: 15 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.7.2023
+ opravdu bezprašné hobliny
+ nemají ostré hrany, nepíchají, nehrozí zranění

Vyzkoušel jsem x hoblinových podestýlek, doslova metráky hoblin, jemné, hrubé, střední. Tyto smrkové hobliny voní, nepráší, jsou lehké a savé, skvělé pro hlodavce - nesvědí, nepíchají, nelepí, nezpůsobí dýchací problémy zvířeti ani chovateli. Super i pro plazy, nědělají problémy při krmení. V teráriích ideální pro kombinace například s kůrou, štěpkou, kokosovým vláknem. Váha podestýlky při klasickém objemu 500-550l je menší asi o 5kg oproti klasickým hoblinám.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: