VETERINOL roztok 500 ml - rozprašovač

238 Kč / ks 197 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

VETERINOL je superoxidovaný, netoxický a nedráždivý přípravek ve formě roztoku nebo gelu, který se používá k čištění, zvlhčování a ošetřování akutních a chronických ran, abscesů, popálenin a oděrek u všech druhů zvířat. Snižuje mikrobiální zátěž ran a napomáhá vytvoření vlhkého prostředí v raně, čímž umožňuje organismu rozvinout vlastní proces hojení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

VETERINOL můžete použít na:

  • drobné rány, eroze a škrábance
  • kousnutí, abscesy, tržné rány, bodné rány a další
  • ekzémy a "hot-spoty"
  • chronické a nehojící se rány
  • popáleniny (všechny stupně)
  • čištění očí, uší a ústní dutiny
  • péče o rány po operaci 

 

Jak se VETERINOL aplikuje?

VETERINOL je možné aplikovat postřikem, mytím, oplachem, vetřením v případě gelu, stejně tak pomocí obkladů. Rány, zejména ty infikované, je třeba ošetřovat několikrát denně (minimálně 3 - 4x denně). Doporučujeme rány vyplachovat postřikem, protože pod tlakem roztoku dochází k odstranění odumřelých buněk a nečistot z rány. Následně je vhodné aplikovat gázové čtverečky namočené v roztoku VETERINOL, nebo VETERINOL gel, který udrží ránu čistou, vlhkou a zabrání možné kontaminaci z okolí.

Druh a kategorie zvířat: Všechny druhy zvířat

Charakteristika: Je to superoxidovaný roztok, který se používá k zvlhčení a ošetření akutních a chronických ran, popálenin a odřenin u zvířat. Sníží mikrobiální zátěž ran a napomáhá vytvoření vlhkého prostředí v ránu, čímž umožňuje organismu rozvinout vlastní proces hojení. Produkt je určen k ošetření ran v jakémkoli stádiu a jakékoliv etiologie.

Jaké jsou vedlejší účinky VETERINOLU?

V případě chronických a těžce infikovaných ran a abscesů je možné pozorovat exacerbaci léčebného procesu, po kterém následuje zmírnění zánětlivé reakce a celkové výrazné zlepšení vzhledu rány.

VETERINOL při aplikaci nepálí, nebolí a zvířata ho velmi dobře snášejí. Nepřekáží jim mírně slaná chuť, ani slabý zápach chloru. Velmi dobře ho přijímají ve vodě, stejně tak při samotné aplikaci na citlivá a bolavá místa (kůže, sliznice, oči, uši). U některých zvířat je možné pozorovat nepohodlí při aplikaci spreje a to z důvodu zvukového vnímání, které při stříkání vytváří. V takovém případě je možné aplikaci provádět formou výplachu pomocí stříkačky, nebo v kombinaci s namočenou gázou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy, minerály, léčiva pro králíky
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: